1972 'den Beri Kalitenin Adı

Kumaş’taki 40 yıllık tecrübesini en modern tasarımlarla ve en çağdaş renklerle birleştiren firma…

Örnek Tekstil Tic. San. A.Ş.
Örnek Tekstil A.Ş.
bullet Firma Profilimiz
bullet Misyon ve Vizyonumuz
bullet İnsan Kaynakları
bullet Haber / Fuar Bilgileri
 
ÖRNEK TEKSTİL A.Ş. TARİHÇE

Dokuma sektörünün önde gelen kumaş imalatçılarından birisi olan Ornek Tekstil Ticaret ve Sanayi A.S 1972 yılından beri tekstil sektörüne hizmet vermektedir. Çerkezköy organize sanayi bölgesinde 24000m2 açık 12000m2 kapalı alan üzerinde faaliyetinin sürdüren Ornek Tekstil Ticaret ve Sanayi A.S Bay-bayan dis giyim kumaş imalatı yapmaktadır. Yılda 3 milyon 500 bin metre kumaş üretim kapasitesine sahip olan Ornek Tekstil: EA ve EA sız olmak üzere Polyester/Viskon; Polyester/Yun; Pamuk ve Pamuk karışımlar; Viskon ve Viskon karışımları; Ştragen, %100 Keten ve Keten karışımlı Kumaşlar üretmektedir.


Ornek Tekstil üretim parkuru; 38 adet Tam otomatik Dokuma tezgâhı, 5 adet İplik Büküm Makinesi, 1 adet Tam otomatik Çözgü Makinesi ve 1 adet Tam otomatik Tahar makinesinden oluşmaktadır.


İtalyan Desinatör danışmanlığında Ornek Tekstil Ar-Ge departmanı, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime acık, iç ve diş piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadrosu vardır.


Bütün bu taleplere cevap verebilmek için Ornek tekstil İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kıs olmak üzere yılda iki koleksiyon hazırlamaktadır. Bununla birlikte Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve diğer özel ve devlet kurumlarının açmış olduğu Kumaş ihalelerine de katılmaktadır


2000 yılından beri İhracat yapan firmamız dokuma kumaş sektöründeki Türkiye’nin ilk ihracatçı firmalarından birisi olma özelliğine sahiptir. Üretiminin %85’lik kısmını direkt olarak ihraç eden firmamız basta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat yapmaktadır. Geri kalan %15’lik üretimini ise iç piyasadaki ihracatçı konfeksiyonlara vermektedir.


Müşterilerimizin artan taleplerini karşılamak için hedefimiz üretim kapasitemizi 5 milyon metreye çıkartmak ve bunun yanında bünyemize boyahane ve iplik bölümlerini de katarak tam entegre bir işletme olmayı hedeflemekteyiz.


Kumaş tasarım-dizayn departmanımız tarafından hazırlanan en son koleksiyon’larımızı dünyanın çeşitli bölgelerindeki uluslararası düzeyde düzenlenen Kumaş-Moda fuarlarına katılarak müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.


Kendisine yeniliği, sürekli gelişimi ve geliştirmeyi hedef alan firmamız 2008 yılında ISO 9001:2000 belgesini alarak bütün üretim prosedür ve proseslerini uluslararası kabul gören standartlara yükseltmiştir.


Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Örnek Tekstil, Üretimin bütün aşamalarında kaliteden odun vermeden ORNEK KALITE’sini güvence altına almak ve müşterilerine uluslararası standartlarda kumaş verebilmek için 2008 yılında en son teknoloji ile donatılmış kendi Test Laboratuar’ını kurmuştur


Ornek tekstil olarak önümüzdeki her gecen gün sektörümüze yenilikler katarak, çevreye zarar vermeyen, doğayla barışık ve insan sağlığını önde tutan kumaşlar üretmeye devam edeceğiz.