En Kaliteli Türk Kumaşları

Polyester, Viskos, Keten, Yün, Lycra v.b. Örnek Tekstil Kumaşlarını, Alanında Uzman Kadromuz ile en iyi kalite ürünü en kısa sürede üreteceğimizi iddia ediyoruz.

Üretim Teknolojimiz
Uretim Alt Yapısı
bullet Ürün Geliştirme
bullet Dokuma
bullet Laboratuar
 
ÖRNEK TEKSTİL A.Ş. Üretim Teknolojisi

Dokuma sektörünün önde gelen kumaş imalatçılarından birisi olan Ornek Tekstil Ticaret ve Sanayi A.S 1972 yılından beri tekstil sektörüne hizmet vermektedir. Çerkezköy organize sanayi bölgesinde 24000m2 açık 12000m2 kapalı alan üzerinde faaliyetinin sürdüren Ornek Tekstil Ticaret ve Sanayi A.S Bay-bayan dis giyim kumaş imalatı yapmaktadır. Yılda 3 milyon 500 bin metre kumaş üretim kapasitesine sahip olan Ornek Tekstil: EA lı ve EA sız olmak üzere Polyester/Viskon; Polyester/Yun; Pamuk ve Pamuk karışımlar; Viskon ve Viskon karışımları; Ştragen, %100 Keten ve Keten karışımlı Kumaşlar üretmektedir.


Ornek Tekstil üretim parkuru; 38 adet Tam otomatik Dokuma tezgâhı, 5 adet İplik Büküm Makinesi, 1 adet Tam otomatik Çözgü Makinesi ve 1 adet Tam otomatik Tahar makinesinden oluşmaktadır.


İtalyan Desinatör danışmanlığında Ornek Tekstil Ar-Ge departmanı, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime acık, iç ve diş piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadrosu vardır.